27.09.2016
0
0

Kalkan'da hangi plajlara gidilir?

Kalkan, Antalya’nın batısında kaşa bağlı bir mahalledir. Son dönemlerde oldukça popüler olan Kalkan doğası ve denizi ile tatilcilerin ilgisini çekmektedir. Antalya’sın saklı cennet köşesi olan kalkan sıcak denizi ve muhteşem manzaraları ile tatilcilerin gözdesi halindedir. Bu yüzden her yıl sıklıkla turist ve tatilcilere ev sahipliği yapmaktadır.

Kalkan Halk Plajı

Kalkan’ın şehir merkezindeki bu kadar güzel bir plaja gireceğiniz için çok şanslısınızdır. Kum ve çakıllı bir plaja girip, üstelik yılın 9 ayı temiz ve serin sularda yüzebilirsiniz. Ayrıca deniz altından kaynayan ve dağlardan gelen soğuk suları taşıyan bir nehrin bulunduğu halk plajı ücretsizdir. Büyük, temiz ve şehir merkezindeki önemli bir plajdır. Plajda isterseniz şezlong ve şemsiye kiralayabilirsiniz.

Kalkan Halk Plajı

Kaputaş Plajı

Kalkan-Kaş karayolundaki Kaputaş plajının mavi, yeşil ve sarının birbirine geçmiş tonlarına sahip denizi ve altın rengi kumsalını kartpostallarda görünce bir photoshop hilesi sanabilirsiniz.

Kaputaş plajına yukarıdan bakınca gerçek olduğunu görüp büyülenebilirsiniz. 187 basamaktan oluşan merdiven adeta denize kavuşmanızı zorlaştırıyor gibi. Merdivenden indikten sonra kanyondan gelen ve yerin altına inerek akan suyun deniz kıyısında kumlar arasından süzülerek akması sonucunda genel olarak serin ve turkuaz rengindeki suya dalabilirsiniz.

Kalkan Kalamar Plajı

Kalkan’a 2km yakınlıkta olan kalamar plajı güneş ve denizin keyfini çıkarmak için 10 dakikalık yürüme mesafesindedir. Kalamar koyunda bulunan bu sakin ve tertemiz plaj tatilcilerin bir başka gözdesidir. Huzurun adı olabilecek olan kalamar plajında temiz ve berrak denizinde yüzmek lakin böylelikle güzel olmakta. Kiralık villalar ile dolu Kalkan bölgemizden villa kiralayıp hem villa havuzu hem de Kalkan Kalamar Plajında tatilinizi yapabilirsiniz.

Kışla Koyu Plajı

Kalkan koyunun karşısından seyreden aynı zamanda Patara Evleri’nin bulunduğu kışla koyu plajı, restaurant ve deniz eğlenceleri hizmeti vermektedir.

Fırnaz Koyu

Mavi yolculukların duraklarından biri olan Fırnaz koyunun karadan ulaşımı, yol koruma altında olduğu için zahmetlidir. Bundan dolayı kara yolculukları yerine kalkandan kiralayabileceğiniz tekne ile denizden ulaşabilirsiniz. Fırnaz koyunda eşsiz güzellikte olanturkuaz denizi ve sahili sizleribeklemektedir.

Yolculuk sonrası turkuaz renkli suları ve akvaryum gibi denizin dibini rahatça görebileceksiniz. Üstelik koyda bulunan ve insanı gençleştirdiğine inanılan çamuru ile çamur banyosu yapabilirsiniz. Çamur banyosu sayesinde yılın stresini üzerinizden atarak güzel tatilinizin keyfini çıkarabilirsiniz.

© Copyright 2020 Villa Gezegeni Kiralık Villa | Tüm Hakları Saklıdır...
WhatsAppBizi Arayın!Giriş Yap
Yardım mı gerekli? Canlı görüşelim!
Lütfen İletişime Geçmek İstediğiniz Müşteri Temsilcisini Seçiniz
Tıklayın Sizi Arayalım
Talebiniz AlındıSizi En Kısa Zamanda Arayacağız.
Sizi arayalım!Müşteri temsilcimiz ile konuşun...

Sizi arayabilmemiz için telefon numaranızı girin ve ne zaman konuşmak istediğinizi seçin

REZERVASYON OLUŞTUR
Tarihler Müsait
Giriş Saati :Çıkış Saati :
UYGUNLUK TAKVİMİ
Müsait
Dolu
Ödeme Bekliyor
Giriş-Çıkış