11.11.2018
0
0

Kaş'ta Neler Var?

Antalya’nın en güzel tatil beldelerinden biri olan Kaş, her yıl milyonlarca turisti ağırlıyor. Peki Kaş’ta nereleri gezmeli ? Öncelikle Antiphellos Antik Kenti Kaş’ta gezilecek yerler listesini başında geliyor. Burası eski bir yerleşim yeridir ve eski bir Likya Kentidir.Roma döneminde önemli merkez limanlardan biri haline gelmiştir.

Bu kentten günümüze antik tiyatro ve Lahitler kalmıştır. Bunun yanında Kaş’ın Uzunçayır caddesinde Kral Mezar olarak bilinen, Likya Yazılı Anıt Mezar bulunmaktadır. Kaş’a geldiğinizde gidilmesi gereken bir diğer yer ise Kekova’dır.

Buraya Kaş’tan kalkan teknelerle ulaşabilirsiniz. Kekova 8.yy’da sular altında kalan batık şehirdir. Suyu ve tarihi inanılmaz güzel, şiddetle tavsiye ederim. Kekova turundayken Batık Şehri görebilir,Simena Kalesini gezebilir, muhteşem koylarda yüzebilirsiniz. Noel Baba Kilisesi, Kaş ile Demre’yi birbirine bağlayan noktada bulunur.

Noel Baba olduğu düşünülen Aziz Nikolas’ın ölümünden sonra yapılmıştır.Ve tabi tüm bunların yanında en güzeli Kaş’ın çarşısı. Çarşıda tur atabilir o şahaneli mekanlarda yemek yiyip birşeyler içebilirsiniz. Benim en keyif aldığım kitabımı alıp limanın kenarında oturmak.. Akşamları da ayrı renkli oluyor. Gündüzleri koylarını ve güzelliklerini görüp akşam da eğlenmeye çıkmasak olmaz! İnanılmaz canlı bir gece hayatı var, meyhane ararsanız Kaş’ta bolca mevcut. Çok fazla hediyelik eşya satan dükkanlarda var ancak fiyatları çok pahalı değil.

Kaş'ta Neler VarEğer Ege kıyısında tatil yapmışlığınız varsa Kaş ucuz gelebilir size. Bunun yanında Kaş’ta çok popüler olan bir diğer aktivite ise Dalıştır. Günlük dalış turlarına katılıp denizin altındaki güzellikleri görmenizi tavsiye ederim.

Fiyat almak için ise hem Kaş çarşısının içerisinde bulunan Diving Center’lardan hemde limandaki teknelerden bilgi alabilirsiniz. Genellikle Kaş’a tatil yapmaya gelen buradan kopamıyor, öyle güzel bir yapısı var Kaş’ın..

© Copyright 2020 Villa Gezegeni Kiralık Villa | Tüm Hakları Saklıdır...
WhatsAppBizi Arayın!Giriş Yap
Yardım mı gerekli? Canlı görüşelim!
Lütfen İletişime Geçmek İstediğiniz Müşteri Temsilcisini Seçiniz
Tıklayın Sizi Arayalım
Talebiniz AlındıSizi En Kısa Zamanda Arayacağız.
Sizi arayalım!Müşteri temsilcimiz ile konuşun...

Sizi arayabilmemiz için telefon numaranızı girin ve ne zaman konuşmak istediğinizi seçin

REZERVASYON OLUŞTUR
Tarihler Müsait
Giriş Saati :Çıkış Saati :
UYGUNLUK TAKVİMİ
Müsait
Dolu
Ödeme Bekliyor
Giriş-Çıkış