21.09.2016
0
0

Yine gitsek ya Kaş'a...

Yine gitsek ya Kaş'a..

Adına ne şiirler ne şarkılar yazılmış yer. Gidebileceğiniz en güzel tatil noktalarından biridir. Sessizlik, huzur ve eğlence bir arada!  Sakin ve sofistike bir tatil ihtiyacınız için Kaş ilçesi ilk tercihleriniz arasında yer alabilir. Tertemiz denizi ve havası ile farklı bir dünyada yaşıyor hissini tadabilirsiniz. Kaş'ı bilenler alternatif yerler aramak yerine "Kaş'a ne zaman gidiyoruz?" şeklinde plan yapıyor 

Kaş'ta yazlık villa kiralamak, alınan en doğru kararlardan birisidir. Doğru zamanda doğru yerde olmak ve Kaş'ı en güzel şekilde izlemek gerekir çünkü balkondan bakınca. Gün batımının daha güzel olduğu başka bir yer var mı Dünya üzerinde ?

Hangi villada kalırsanız kalın, Kaş'ta mutlaka yapmanız gereken şey, günübirlik tekne turlarına katılmak. Koy seçeneği çok fazla. Denizin büyüleyici mavisiyle ölümsüz anlar biriktirmek için en güzel koylarda yüzme imkanınız olacak. Tatiline daha fazla heyecan katmak isteyenler için Jeep safari, parasailing, tüplü dalış gibi birçok aktivite de Kaş'ta  mevcut.Eğer heyecanı seviyorsanız ve adrenalin yaşamak tam size göreyse mutlaka parasiling denemelisiniz :) Ve tabiki dalış. Antalya’nın pek çok noktasında dalış yapılıyor olabilir fakat Kaş Kanyon’da dalış yapmanın keyfi ve heyecanı apayrı.Kaşta dalmamış bir kişi balıkadam olamaz denilir :) Eğer deniz tutkunuysanız dalış için Kaş tam size göre! Kaş'ın gündüzünü dolu dolu yaşadıktan sonra akşam Merkez’e inip enerjinizi boşaltabileceğiniz bir sürü alternatif var. Canlı müzik yapan mekanlar, DJ performansları sunan gece kulüpleri, romantik ve şık restoranlar ya da oturup çay kahve içeceğiniz kafeler… Her akşama bir başka plan yapmanıza elverecek kadar çok seçenek Kaş'ta, ister size özel olarak tasarlanmış yazlık kiralık villanızda havuz başında kafanızı dinleyin, ister çılgınlar gibi eğlenin seçim sizin!

Siz yalnızca nereye gitmek istediğini belirliyorsunuz ve gerisini biz organize ediyoruz. Otelde kalmak yerine daha ekonomik ve bütçenize uygun fiyatlarla daha güzel bir tatil yapmak sizin elinizde. Tek yapmanız gereken size uygun bir yazlık villa kiralamak!

İster sessiz, huzur bulmak için bir tatil hayal edin, ister bol eğlenceli. Her anlamda aradığınız tatil yazlık kiralık villalarda olacak. Hem gezecek hem de yazlık kiralık villanızın konforuyla kendinizi evinizde hissedeceksiniz.

Taş kaldırımlar ve yokuşlar sizi yorabilir ama yine de nostaljik bir yolda yürümenin keyfini yürüdükçe anlarsınız. Sonra, yollar bir anda denizi gösterir en güzel haliyle. Küçük Çakıl Plajı, Büyük Çakıl Plajı ve özellikle Kaputaş Plajı’nda denizin tadını çıkarırken bulursunuz kendinizi. O derece cezbeder denizi, güneşi, kumsalları…

Pasaportunuz yanınızdaysa Kaş’tan Meis’e tur düzenleyen acentelere uğrayın ve işlemlerinizi yaptırın. Çok fazla şeye gerek yok esasında. Pasaportun dışında iki adet vesikalık fotoğraf vermeniz yeterli. Vizeniz, yine anlaştığınız tur acentesi tarafından alınıyor. Meis’e bir gün ayırıp, Yunanistan turlarının bu en güzel rotasında vakit geçirin.

Görmeniz gereken yerlerden bazıları şöyle ;

İnceboğaz Plajı:

Çukurbağ Yarımadası yolunun en dar noktasında bulunan ve Bucak Denizine bakan bu koyda su sıcaklığı diğer plajlara göre daha yüksek olup su durgun ve dingindir. Özellikle sonbahar ve ilkbahar da yüzmek için idealdir. Plajın Meis adası tarafına bakan kısmında ise su biraz daha hareketli ve serindir.

Büyük Çakıl Plajı :

Plaja Kaş merkezden kalkan minibüsler ile ulaşmak mümkündür. Kayalıklarından çıkan tatlı su kaynağıyla meşhurdur. Bu nedenle deniz suyu az tuzlu ve serindir.

Küçük Çakıl Plajı:

Kaş Merkez’e 5 dakikalık bir yürüme mesafesindedir ve halka açık küçük bir plajdır.

Liman Ağzı:

Kaş merkezden yarım saatte bir kalkan tekneler ile yaklaşık 15 dakikada ulaşabileceğiniz Liman Ağzı, kayalıklardan denize girmek istemeyenler için güzel bir alternatiftir. Liman Ağzı plajı Mavi Bayrak Ödülü alan bir plajdır. Özellikle yaz dönemlerinde teknelere sık sık ev sahipliği yapmaktadır.

Akçagerme Plajı :

Oldukça durgun bir suya sahip olan bir halk plajıdır. Özellikle çocuklu ailelerin öncelikli tercihi haline gelen plajda çocuklar için havuz, su kaydırağı ve parklar bulunmaktadır.

Seyrekçakıl Plajı :

Kaş-Kalkan yolu üzerinde Kaş’a 12 km uzaklıktadır. Üzerinde herhangi bir tesis olmayan plaj daha çok yerel halk tarafından kullanılmaktadır. Ön tarafı plaj arka tarafı ormanlık alandır.

Kaputaş Plajı :

Kaş-Kalkan istikametine doğru yaklaşık 20 dakikalık virajlı ama çok güzel manzaralı bir yolculukla Kaputaş'a ulaşabilirsiniz. İnce kum’dan oluşan plaja uzun bir merdiven inişi ile ulaşılır, her basamakta yaklaştığınız turkuaz ve köpüklü beyaz dalgalar sizi kendine çeker. Herhangi bir tesis bulunmayan plajın turkuaz renginin sırrı iri ve bembeyaz çakıl taşlarıdır. Villa tatili yapanların en uğrak yerlerinden biridir. Bu plajdan ayrılmayı asla istemeyeceksiniz :) En güzel anlarınızı ölümsüzleştirmeyi unutmayın.

Mavi Mağara :

Kaputaş Plajı yakınlarındaki mağara 1972 yılında keşfedilmiştir. Kaş'a 18 km uzaklıkta yer almaktadır. Mağaranın girişi dar olduğu için denizin dibinden yansıyarak gelen güneş ışıklarının içerde oluşturduğu ışık oyunlarını izlemek keyif verici bir deneyimdir.Kaş’tan kalkan tur teknelerinin sık uğrak yerlerindendir.

Çukurbağ Yarımadası :

Daha sessiz, sakin ve huzurlu tatil yapmak isteyenlerin öncelikli tercihi olan yarımada Kaş’a 6 km uzaklıktadır.Geceleri çok az ışık olduğundan yıldızları seyretmek için ideal bir yerdir.

Meis Adası :

Kaş'tan kalkan feribotlarla 7 km uzaklıktaki adaya yaklaşık 20 dk deniz yolculuğuyla ulaşılmaktadır. Sadece 400 kişinin yaşadığı adanın dünyayla en önemli bağlantısı Kaş ilçesidir. Adadan Rodos ve diğer Yunan adalarına uğrayan feribotlar kalkmakta ve küçük uçaklar için bir havaalanı da bulunmaktadır. Yeşil pasaportunuz var ise vizesiz ya da Schengen Vizesi ile adayı ziyaret edebilirsiniz.

Gömbe Yaylası :

Elması, cevizi ve armudu ile anılan, yağlı güreşlerin yapıldığı ,yaşayan insanların sıcakkanlılığı ve misafirperverliğiyle ün salmış Antalya’nın en meşhur ve en serin yaylalarından biridir. Kaş’a 70 km uzaklıkta olup kızılçamlar, sedirler, ve ardıç ağaçlarının eşliğinde sincapların rehberliğinde ulaşılan, yazın sıcağından ve neminden bunalanların kaçış noktasıdır. Kaş’tan Gömbe yaylasına tur düzenleyen acenteler de bulunmaktadır.

Xanthos :

Kınık Beldesindeki antik kent şimdiki Eşen Çayı kenarındaki bir tepede konumlanmıştır. Likçe yazıtlarda adı Arnna olarak geçmektedir. Arkeolojik önemi yanında halkının bağımsızlık tutkusu ile de ünlüdür. Likya Birliği’nin üç oy hakkına sahip kentlerinden biridir.

Phellos :

Kaş (Antiphellos)’ın kuzeyindeki eşsiz manzaralı antik kent Çukurbağ Köyü’ne 2 km mesafededir. Kalıntıların çoğu özellikle lahit tipi mezarlardan oluşmakta ve ince uzun bir tepe üzerinde yayılmaktadır. Tepenin en yüksek yerinde etrafı duvarla çevrili, tümüyle ana kayadan oyularak yapılan ev tipi mezar dikkat çekmektedir.

Demre (Myra) :

Likya'nın önemli şehirlerinden birisidir. Bilinen tarihi MÖ 3. yüzyıla kadar uzanır. Bizans döneminde Myra önemli bir idari ve dini merkez olmuştur. St. Nicholaus Myra'da IV. yüzyıl başında piskopos olarak görev yapmıştır. Demre'de muhtelif Likya mezarlarının önemli örnekleri bulunmaktadır. Myra'nın arkasında yükselen kayalara oyularak yapılan mezarlar kabartma ve yazılarla süslenmiştir. Başka önemli bir kalıntı, 7 m. toprak seviyesinin altındaki St. Nicholaus kilisesidir.

Kekova-Üçağız-Kaleköy :

Kekova; Üçağız (Teimiusa) ve Kale (Simena) köylerinin karşısında uzanan ince uzun bir adadır. Hiçbir zaman karşısındaki iki küçük liman gibi kent özellikleri taşımamış olan ada bu iki kenti perde gibi Akdeniz'e karşı korumaktadır ve daha çok denizcilerin sığınak yeri, gemi inşa ve onarım üssü olarak kullanılmıştır. Kekova, koruma kapsamındaki yerleşimlerden biridir.

Saklıkent Kanyonu :

Bu doğa harikası kanyon Kaş'a yaklaşık 60 km mesafededir. 18 km uzunluğunda ve Milli Park statüsünde olup Türkiye’nin en uzun kanyonudur. Çok güçlü akan buz gibi akarsuyu ve kayalıklarıyla çok güzel bir yürüyüş parkurudur. Fethiye ve Kaş arasında doğal bir sınır oluşturan Karaçay’ın kaynağını bu sular oluşturur. Yürüyüş, Jeep Safari, rafting, trekking gibi aktiviteler yapılabilmektedir. Kanyonda yürüyüş için mutlaka uygun ayakkabınızın olması gerekmektedir. Eğer yanınızda yoksa kanyon girişinde uygun fiyata kiralanabilmektedir. Gezi sonrası buz gibi suyun içinde üşüdükten sonra ısınmak için dere kenarındaki ahşap balkonlarda, gözleme-ayran veya mangal-bira gibi seçenekler değerlendirilip yorgunluk atmak ve dinlenmek mümkündür.

İslamlar Köyü :

Kaş'a sadece 30 km uzaklıktaki beyaz üzümleri ve alabalığı ile ünlü dağ köyünde, Türkler ve Rumlar uzun yıllar birlikte yaşamışlardır. Köyün Rumca eski ismi Bodamyadır; nehirler anlamına gelmektedir. Köy her yerinden akan dereleriyle yazın bunaltıcı sıcağında nefes aldıran bir vaha konumundadır. Köyde Rum'lardan kalma 300 yıllık bir su değirmeni bulunmaktadır.

Kalkan : 

Heredot tarafından, dünyada yıldızlara en yakın yer olarak tanımlanan Kalkan beldesi; tarih boyunca, Elmalı-Gömbe-Bezirgan yörelerinden gelen tarım ve orman ürünlerinin pazarlandığı ve yüklendiği güvenilir bir liman olarak önemini korumuş, ama 1970'li yıllardan sonra Antalya karayolunun açılmasıyla deniz ticareti son bulmuştur. Beyaz duvarlı evleriyle meşhur Kalkan, 1920'li yıllara kadar Kalamaki adıyla anılan eski bir Rum balıkçı köyüdür. O zamandan geriye kalan köyün kilisesi bugün cami olarak kullanılmaktadır. Son yıllarda özellikle İngiliz turistler tarafından keşfedilmiştir. İngilizlerin başı çektiği yoğun bir yabancı nüfusu bugün Kalkan'a yerleşmiş durumdadır. Bu hızlı gelişmeye karşın, Kalkan'ın sırtını yasladığı dağlara doğru yayılan kentin eski dokusunun bulunduğu bölüm korunabilmiştir. İnanılmaz güzellikteki denizi, her türlü gezi teknesine demirleme olanağı veren yat limanı, her kesime yönelik küçük, sevimli, temiz yazlık kiralık villaları ve özellikle birkaç kilometre içinde ulaşılabilen dağ ve köy yaşamı, yörenin temel geçim kaynaklarından biri olan otantik zeytin sıkma ve zeytinyağı üretim tesisleri, Kalkan’ı görülmesi gereken yerler arasına sokmaktadır. Teraslar üzerine kurulu restoranları ile de Teras Cenneti olarak da adlandırılan Kalkan'da yemek yerken muhteşem bir deniz ve günbatımı manzarası sizlere eşlik eder.

Patara :

Likya Birliği’nin başkentidir. Üç oya sahip olan Patara aynı zamanda meclis binasına da ev sahipliği yapmakta idi. Dünyanın en ünlü antik kenti olan Apollo Tapınağı burada yer alır. Patara, Xanthos Çayı'nın getirdiği alüvyonlar nedeniyle dolunca bugünkü halini almıştır. 18 km sahiliyle Akdeniz'in en uzun plajıdır. İncecik kumuyla ve Caretta Caretta'ların yumurtlama alanı olmasıyla yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgisini çekmektedir. Kaş'a 41 km mesafe uzaklığıyla, günübirlik gidilebilecek yerler arasında yer almaktadır.

 

 

© Copyright 2020 Villa Gezegeni Kiralık Villa | Tüm Hakları Saklıdır...
WhatsAppBizi Arayın!Giriş Yap
Yardım mı gerekli? Canlı görüşelim!
Lütfen İletişime Geçmek İstediğiniz Müşteri Temsilcisini Seçiniz
Tıklayın Sizi Arayalım
Talebiniz AlındıSizi En Kısa Zamanda Arayacağız.
Sizi arayalım!Müşteri temsilcimiz ile konuşun...

Sizi arayabilmemiz için telefon numaranızı girin ve ne zaman konuşmak istediğinizi seçin

REZERVASYON OLUŞTUR
Tarihler Müsait
Giriş Saati :Çıkış Saati :
UYGUNLUK TAKVİMİ
Müsait
Dolu
Ödeme Bekliyor
Giriş-Çıkış