• +90 242 844 39 88
  • +90 531 591 47 06
Arayın

VİLLA OTLU Kalkan / Patara
jakuzili,havuz terası korunaklı,muhafazakar ailelere uygun kiralık yazlık villa.
8
4
2

jakuzili,havuz terası korunaklı,muhafazakar ailelere uygun kiralık yazlık villa.

en düşük 2.310 ₺ haftalık

Kalkan / Patara

Antalya'nın Kaş ilçesi sınırları içinde bulunan Patara Plajı, ortalama 18 kilometrelik uzunluk ile Akdeniz Bölgesi'nin en uzun plajı olma unvanına sahip. Fethiye, Kaş ve Kalkan gibi turizm bölgelerine yakın olan Patara Plajı, Likya Uygarlığı döneminde liman kenti olarak kullanılmış. Bölgede Likya Uygarlığı'nın izlerine rastlamak mümkün.

Likya'nın idari merkezlerinden olan Patara Antik Kenti, plaja sadece bir kaç kilometre uzaklıkta bulunuyor. İnce bir kum yapısına sahip olan Patara Plajı'nın önü direkt olarak denize bakıyor. Bu nedenden dolayı rüzgarlı ve dalgalı bir deniz bizleri bekliyor. Patara Plajı'nın rüzgarlı ortamı, sörf sporu yapanlar için oldukça uygun bir ortam oluşturuyor. Patara Plajı, Yeşilçam filmlerinin bir çok sahnesine de ev sahipliği yapmış. Plajın rüzgarlı yapısından dolayı zaman zaman oluşan kum tepeleri, çöl ortamı için harika bir dekor yaratıyor ve eski filmlerin bazılarına da konu oluyor.

Patara Plajı koruma altında bulunan bir bölge ve özellikler yaz aylarında plaja araç ile girmek kesinlikle yasak. Bunun nedeni ise nesli tükenme tehlikesi altında olan Caretta-Caretta kaplumbağalarının yumurtalarını bırakmak için tercih ettiği plajlardan bir tanesi olması.

Tertemiz ve berrak suyu ile ziyaretçileri büyüleyen Patara Sahili'nin denizi oldukça sığ. Metrelerce açıldıktan sonra ancak denizin derinliğini hissedebiliyorsunuz. Plajda şezlong ve şemsiye kiralayabiliyorsunuz. Yeme içme ihtiyacı için ise plajda bulunan küçük büfelerden yararlanabiliyorsunuz.

Patara 3. derece Sit Alanı, hatta Gelemiş köyünün tamamı, Patara Antik Kenti ve Patara Kumsalının korunması için “Koruma Alanı” olarak belirlenmiştir.Bu yüzden bu bölgede yapılaşmaya çok izin verilmemiştir.Yinede bu bölgede yeterince kiralık yazlıklar, kiralık villalar, kiralık apartlar, muhafazakar villalar  doğayla iç içe villalar, balayı villaları ve ekonomik villalar bulabilirler.

Kiralık yazlıklar, kiralık villalar ve kiralık apartlar patara köyü merkezine yakın yerlerde konumlandırılmıştır.Kiralık yazlıklarınızdan patara plajı' na varış mesafesi 5 dk eğer yürüyüş yapmak isterseniz yaklaşık 15-20 dk dır.

 

 

  • 1 sonuç arasından 1-9 arası gösteriliyor.

FAVORİ LİSTESİ