• +90 242 844 39 88
  • +90 531 591 47 06
Arayın

Sonuç bulunamadı!

Unutulmaz anılar için Dalaman / Muğla.. ( Dalaman Villa Kiralama )

Dalaman, Muğla'nın 13 ilçesinden birisidir.Dalaman Havalimanı bu ilçe sınırları içerisindedir. Ortaca'nın da ilçe haline getirilmesinden sonra bağlı beldesi kalmamıştır. 26 mahallesi bulunmaktadır.Doğu,kuzey ve batı kesimleri dağlık,güneyi ovalıktır.  Dalaman Ovası, Muğla ilinin en verimli ovasıdır,Türkiye'nin ve dünyanın en verimli ovaları içerisindedir. İlçe topraklarını Dalaman Çayı sulamakta olup, Akdeniz ve Ege Bölgeleri geçiş noktasında bulunmaktadır

Doğa, deniz ve tarih şehri olan Dalaman, Muğla ilinin bir ilçesidir. Göcek koyları olarak bilinen Dalaman ilçe sınırları içerisinde kalan koylar, yat turizmi için çok elverişlidir.Dalaman da yazlık kiralık villanızda kalırken ister havuzun keyfini çıkarın, ister tekne ve yat gezileriyle muhteşem koyları keşfedin. Kurşunlu, Akbükü, Göbün, Boynuzbükü, ve Sarsala koyların yalnızca ufak bir kısmıdır. Dalaman'ın her yerinde tarihi kalıntılara rastlamak mümkün! Kapıdağı, Şerefler, Kayadibi, Çöğmen, Gürleyik ve Bozbel köylerinde yoğun bir şekilde bulunan tarihi kalıntıların en önemlileri kaya mezarları, kaleler, su sarnıçları, türbeler, antik şehirler, köprüler manastırlar ve tarihi su değirmenleridir.Tatilinizi yaparken canlı bir tarihe şahitlik etmiş oluyorsunuz. Eşsiz doğallığı Dalaman'ı açık hava müzesi yapmaktadır. Her koyda ayrı bir manzaranın saklı olduğu, doğal güzellikleriyle her daim adından söz ettiren, binlerce yıllık antik kentlerin gizlenmiş olduğu yapılarla kendine hayran bırakan Dalaman, tatiliniz için mükemmel bir adres.

Konforlu, dayalı döşeli kiralık villada tatil yapan misafirler özgür bir tatil yaşamaktadır. Muhteşem kiralık yazlık villalarda sakin bir tatil yaşanmaktadır.Bölgede bol oksijen olması tatili sağlıklı kılmaktadır.Dalaman'da kiralık yazlık villada kalan misafirler yüzme havuzunun tadını çıkarmakta, istedikleri zaman ise etrafı gezerek tarihe şahitlik etmektedir.Dalaman'da kiralık yazlık villa kiraladığınızda Antik kentleri gezebilir, plajlarda güneşlenebilir, denize girebilirsiniz. Bunun dışında Dalaman'da bir çok aktivite yapabilrsiniz! Tercihinize göre tekne turlarıyla muhteşem koyları gezebilir , yamaç paraşütü deneyimi tadabilir , jip safari, kültür gezileri, foto safari, dalış ve su sporları ile en özel tatilinizi en özel anlarla unutulmaz kılabilirsiniz! 

Dalaman'da nereyi gezebiliriz diye düşünmeyin! Doya doya bir tatil geçirmeniz, her dakikanın hakkını vermeniz için işte Dalaman’da görülmesi gereken yerlerden bazıları ;

Telmessos Antik Kenti : Dalaman’ın en popüler ziyaret noktalarından biri olan Telmessos’un ünü nereden geliyor dersiniz? Birincisi, mitolojide oldukça önemli bir yere sahip çünkü ismini Yunan Tanrısı Apollon’un oğlu Telmessos’tan alıyor. Bunun yanında önemli kaya mezarlarına ev sahipliği yapan Telmessos, M.Ö. 3000’li yıllardan günümüze kadar uzanan bir tarihe sahne olarak pek zengin bir kültürel çeşitlilik sunuyor. Hermepias’ın oğlu olan Kral Amyntasın’ın kaya mezarının da bu antik kentte yer aldığını ayrıca belirtelim.

Sarıgerme Plajı: Dalaman’ın en meşhur plajları arasında olan Sarıgerme Plajı’nı daha görür görmez içiniz ısınacak çünkü kelimenin tam anlamıyla “enine boyuna” oldukça geniş olan bu plaj, kıyıda uzayıp giden manzarasıyla hemen etkisi altına alır. Her yıl yerli ve yabancı turistlerin akın ettiği Sarıgerme Plajı, masmavi denizi ve göz alıcı doğasıyla kesinlikle görmeniz gereken bir nokta.

 Sarsıla Koyu : Dalaman koylarını keşfe çıkmak başlı başına bir macera! İşte Sarsıla Koyu bunu size ispatlayacak en önemli yerlerden. Kendinizi sahile bırakın ve etrafınızdaki çam ormanlarından yayılan mis gibi havanın tadını çıkarın. Denizden esen meltem hafif içinizi ürpertirse restoranlardan birine geçerek sıcacık bir sofra kurun kendinize. Az sayıdaki butik otelleri, kara yolundan ulaşımın zorluğu, Sarsıla Koyu’nu tam bir kaçış ve huzur noktası haline getiriyor. Evet, bu koya en iyi ulaşım denizden. Aklınızda bulunsun.

Letoon Antik Kenti: Dalaman’da gezilmesi gereken antik kentlerin bir diğeri de Letoon Antik Kenti. Bir trekking yolculuğu esnasında, Likya Yolu’nda yürürken karşınıza çıkabileceği gibi, doğrudan Dalaman merkezden de ulaşım sağlayabilirsiniz. Şehrin yapılış hikayesi ise oldukça ilginç. Zeus’tan hamile kalan, Hera’nın gazabından kaçmak için bu bölgeye sığınan ve Apollon ile Artemis’in annesi olan Leto için yapılan bir anıt şehirdir Letoon.

Dalaman Çayı : Dalaman’da deniz, güneş, tarihi kent ve ormanlardan bahsederken, yanına bir de Dalaman Çayı’nı eklememiz gerekir. Çünkü hem eğlence hem de adrenalin sunan Dalaman Çayı, rafting için biçilmiş kaftan. Eğer fazla heyecana gelmek istemiyorsanız o zaman çayın sularında sakince serinlemeyi de seçebilirsiniz. Siz ne isterseniz, Dalaman Çayı onu size verecektir.

FAVORİ LİSTESİ