• +90 242 844 39 88
  • +90 531 591 47 06
Arayın

VİLLA HERMES Antalya / Kaş
adalar manzarasına hakim,özel havuzlu,kiralık yazlık lüks villa.
6
3
3

adalar manzarasına hakim,özel havuzlu,kiralık yazlık lüks villa.

en düşük 4.760 ₺ haftalık
Villa Kivi Kaş / Çukurbağ
doğa içerisinde,havuz terası korunaklı,jakuzili,muhafazakar villa.
4
1
2

doğa içerisinde,havuz terası korunaklı,jakuzili,muhafazakar villa.

en düşük 2.030 ₺ haftalık

Kaş Türkiyenin gözde turizm sahil kentlerinden birtanesidir. Kaş'da villa kiralamak ve tatilinizi geçirmek isterseniz villagezegeni.com olarak sizlere en kaliteli hizmeti vermekteyiz. Kaş villa seçeneklerimiz için listemizdeki villalara göz atabilir kaşta yapılacak aktiviteler ve gezilecek yerler için ise yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

 

Görmeniz gereken yerlerden bazıları şöyle ;

 

İnceboğaz Plajı:

Çukurbağ Yarımadası yolunun en dar noktasında bulunan ve Bucak Denizine bakan bu koyda su sıcaklığı diğer plajlara göre daha yüksek olup su durgun ve dingindir. Özellikle sonbahar ve ilkbahar da yüzmek için idealdir. Plajın Meis adası tarafına bakan kısmında ise su biraz daha hareketli ve serindir.

Büyük Çakıl Plajı :

Plaja Kaş merkezden kalkan minibüsler ile ulaşmak mümkündür. Kayalıklarından çıkan tatlı su kaynağıyla meşhurdur. Bu nedenle deniz suyu az tuzlu ve serindir.

Küçük Çakıl Plajı:

Kaş Merkez’e 5 dakikalık bir yürüme mesafesindedir ve halka açık küçük bir plajdır.

Liman Ağzı:

Kaş merkezden yarım saatte bir kalkan tekneler ile yaklaşık 15 dakikada ulaşabileceğiniz Liman Ağzı, kayalıklardan denize girmek istemeyenler için güzel bir alternatiftir. Liman Ağzı plajı Mavi Bayrak Ödülü alan bir plajdır. Özellikle yaz dönemlerinde teknelere sık sık ev sahipliği yapmaktadır.

Akçagerme Plajı :

Oldukça durgun bir suya sahip olan bir halk plajıdır. Özellikle çocuklu ailelerin öncelikli tercihi haline gelen plajda çocuklar için havuz, su kaydırağı ve parklar bulunmaktadır.

Seyrekçakıl Plajı :

Kaş-Kalkan yolu üzerinde Kaş’a 12 km uzaklıktadır. Üzerinde herhangi bir tesis olmayan plaj daha çok yerel halk tarafından kullanılmaktadır. Ön tarafı plaj arka tarafı ormanlık alandır.

Kaputaş Plajı :

Kaş-Kalkan istikametine doğru yaklaşık 20 dakikalık virajlı ama çok güzel manzaralı bir yolculukla Kaputaş'a ulaşabilirsiniz. İnce kum’dan oluşan plaja uzun bir merdiven inişi ile ulaşılır, her basamakta yaklaştığınız turkuaz ve köpüklü beyaz dalgalar sizi kendine çeker. Herhangi bir tesis bulunmayan plajın turkuaz renginin sırrı iri ve bembeyaz çakıl taşlarıdır. Villa tatili yapanların en uğrak yerlerinden biridir. Bu plajdan ayrılmayı asla istemeyeceksiniz :) En güzel anlarınızı ölümsüzleştirmeyi unutmayın.

Mavi Mağara :

Kaputaş Plajı yakınlarındaki mağara 1972 yılında keşfedilmiştir. Kaş'a 18 km uzaklıkta yer almaktadır. Mağaranın girişi dar olduğu için denizin dibinden yansıyarak gelen güneş ışıklarının içerde oluşturduğu ışık oyunlarını izlemek keyif verici bir deneyimdir.Kaş’tan kalkan tur teknelerinin sık uğrak yerlerindendir.

Çukurbağ Yarımadası :

Daha sessiz, sakin ve huzurlu tatil yapmak isteyenlerin öncelikli tercihi olan yarımada Kaş’a 6 km uzaklıktadır.Geceleri çok az ışık olduğundan yıldızları seyretmek için ideal bir yerdir.

Meis Adası :

Kaş'tan kalkan feribotlarla 7 km uzaklıktaki adaya yaklaşık 20 dk deniz yolculuğuyla ulaşılmaktadır. Sadece 400 kişinin yaşadığı adanın dünyayla en önemli bağlantısı Kaş ilçesidir. Adadan Rodos ve diğer Yunan adalarına uğrayan feribotlar kalkmakta ve küçük uçaklar için bir havaalanı da bulunmaktadır. Yeşil pasaportunuz var ise vizesiz ya da Schengen Vizesi ile adayı ziyaret edebilirsiniz.

Gömbe Yaylası :

Elması, cevizi ve armudu ile anılan, yağlı güreşlerin yapıldığı ,yaşayan insanların sıcakkanlılığı ve misafirperverliğiyle ün salmış Antalya’nın en meşhur ve en serin yaylalarından biridir. Kaş’a 70 km uzaklıkta olup kızılçamlar, sedirler, ve ardıç ağaçlarının eşliğinde sincapların rehberliğinde ulaşılan, yazın sıcağından ve neminden bunalanların kaçış noktasıdır. Kaş’tan Gömbe yaylasına tur düzenleyen acenteler de bulunmaktadır.

Xanthos :

Kınık Beldesindeki antik kent şimdiki Eşen Çayı kenarındaki bir tepede konumlanmıştır. Likçe yazıtlarda adı Arnna olarak geçmektedir. Arkeolojik önemi yanında halkının bağımsızlık tutkusu ile de ünlüdür. Likya Birliği’nin üç oy hakkına sahip kentlerinden biridir.

Phellos :

Kaş (Antiphellos)’ın kuzeyindeki eşsiz manzaralı antik kent Çukurbağ Köyü’ne 2 km mesafededir. Kalıntıların çoğu özellikle lahit tipi mezarlardan oluşmakta ve ince uzun bir tepe üzerinde yayılmaktadır. Tepenin en yüksek yerinde etrafı duvarla çevrili, tümüyle ana kayadan oyularak yapılan ev tipi mezar dikkat çekmektedir.

Demre (Myra) :

Likya'nın önemli şehirlerinden birisidir. Bilinen tarihi MÖ 3. yüzyıla kadar uzanır. Bizans döneminde Myra önemli bir idari ve dini merkez olmuştur. St. Nicholaus Myra'da IV. yüzyıl başında piskopos olarak görev yapmıştır. Demre'de muhtelif Likya mezarlarının önemli örnekleri bulunmaktadır. Myra'nın arkasında yükselen kayalara oyularak yapılan mezarlar kabartma ve yazılarla süslenmiştir. Başka önemli bir kalıntı, 7 m. toprak seviyesinin altındaki St. Nicholaus kilisesidir.

Kekova-Üçağız-Kaleköy :

Kekova; Üçağız (Teimiusa) ve Kale (Simena) köylerinin karşısında uzanan ince uzun bir adadır. Hiçbir zaman karşısındaki iki küçük liman gibi kent özellikleri taşımamış olan ada bu iki kenti perde gibi Akdeniz'e karşı korumaktadır ve daha çok denizcilerin sığınak yeri, gemi inşa ve onarım üssü olarak kullanılmıştır. Kekova, koruma kapsamındaki yerleşimlerden biridir.

Saklıkent Kanyonu :

Bu doğa harikası kanyon Kaş'a yaklaşık 60 km mesafededir. 18 km uzunluğunda ve Milli Park statüsünde olup Türkiye’nin en uzun kanyonudur. Çok güçlü akan buz gibi akarsuyu ve kayalıklarıyla çok güzel bir yürüyüş parkurudur. Fethiye ve Kaş arasında doğal bir sınır oluşturan Karaçay’ın kaynağını bu sular oluşturur. Yürüyüş, Jeep Safari, rafting, trekking gibi aktiviteler yapılabilmektedir. Kanyonda yürüyüş için mutlaka uygun ayakkabınızın olması gerekmektedir. Eğer yanınızda yoksa kanyon girişinde uygun fiyata kiralanabilmektedir. Gezi sonrası buz gibi suyun içinde üşüdükten sonra ısınmak için dere kenarındaki ahşap balkonlarda, gözleme-ayran veya mangal-bira gibi seçenekler değerlendirilip yorgunluk atmak ve dinlenmek mümkündür.

İslamlar Köyü :

Kaş'a sadece 30 km uzaklıktaki beyaz üzümleri ve alabalığı ile ünlü dağ köyünde, Türkler ve Rumlar uzun yıllar birlikte yaşamışlardır. Köyün Rumca eski ismi Bodamyadır; nehirler anlamına gelmektedir. Köy her yerinden akan dereleriyle yazın bunaltıcı sıcağında nefes aldıran bir vaha konumundadır. Köyde Rum'lardan kalma 300 yıllık bir su değirmeni bulunmaktadır.

Kalkan : 

Heredot tarafından, dünyada yıldızlara en yakın yer olarak tanımlanan Kalkan beldesi; tarih boyunca, Elmalı-Gömbe-Bezirgan yörelerinden gelen tarım ve orman ürünlerinin pazarlandığı ve yüklendiği güvenilir bir liman olarak önemini korumuş, ama 1970'li yıllardan sonra Antalya karayolunun açılmasıyla deniz ticareti son bulmuştur. Beyaz duvarlı evleriyle meşhur Kalkan, 1920'li yıllara kadar Kalamaki adıyla anılan eski bir Rum balıkçı köyüdür. O zamandan geriye kalan köyün kilisesi bugün cami olarak kullanılmaktadır. Son yıllarda özellikle İngiliz turistler tarafından keşfedilmiştir. İngilizlerin başı çektiği yoğun bir yabancı nüfusu bugün Kalkan'a yerleşmiş durumdadır. Bu hızlı gelişmeye karşın, Kalkan'ın sırtını yasladığı dağlara doğru yayılan kentin eski dokusunun bulunduğu bölüm korunabilmiştir. İnanılmaz güzellikteki denizi, her türlü gezi teknesine demirleme olanağı veren yat limanı, her kesime yönelik küçük, sevimli, temiz yazlık kiralık villaları ve özellikle birkaç kilometre içinde ulaşılabilen dağ ve köy yaşamı, yörenin temel geçim kaynaklarından biri olan otantik zeytin sıkma ve zeytinyağı üretim tesisleri, Kalkan’ı görülmesi gereken yerler arasına sokmaktadır. Teraslar üzerine kurulu restoranları ile de Teras Cenneti olarak da adlandırılan Kalkan'da yemek yerken muhteşem bir deniz ve günbatımı manzarası sizlere eşlik eder.

Patara :

Likya Birliği’nin başkentidir. Üç oya sahip olan Patara aynı zamanda meclis binasına da ev sahipliği yapmakta idi. Dünyanın en ünlü antik kenti olan Apollo Tapınağı burada yer alır. Patara, Xanthos Çayı'nın getirdiği alüvyonlar nedeniyle dolunca bugünkü halini almıştır. 18 km sahiliyle Akdeniz'in en uzun plajıdır. İncecik kumuyla ve Caretta Caretta'ların yumurtlama alanı olmasıyla yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgisini çekmektedir. Kaş'a 41 km mesafe uzaklığıyla, günübirlik gidilebilecek yerler arasında yer almaktadır.

  • 2 sonuç arasından 1-9 arası gösteriliyor.

FAVORİ LİSTESİ