• +90 242 844 39 88
  • +90 531 591 47 06
Arayın

Sonuç bulunamadı!

Fethiye-Kayaköy

Huzur bulmak isteyenlere..

 

Kayaköy, Muğla'nın Fethiye ilçesine bağlı tanınmış bir mahalledir. Doğa ve tarih bir aradadır.  Kayaköy, birbirinden çok farklı iki yerleşim alanından oluşmaktadır. Bunların birincisi; turizmde de önemli yeri olan, 19. yüzyıl başında kurulmuş, yamaçlara dayalı ve nispeten yakın tarihli bir yerleşim olmakla birlikte, Osmanlı Devleti'nin son dönemlerinde, tamamı Rum, 3000 nüfuslu bir kasaba boyutuna ulaşmış, eski adı Levissi şeklinde geçen mahalledir. Diğeri ise 1512 yılından itibaren Osmanlı tahrir defterlerinde geçen Kayı Köyü'dür. Başta 39 numaralı tahrir defteri olmak üzere bölgede Oğuzların Kayı boyuna mensup Türkmenlerin yerleştiğine ilişkin kayıtlar mevcuttur. Kayaköy'de gezilip görülecek yerler arasında büyük ve küçük kilise ile on dört şapel bulunmaktadır. Ayrıca küçük kilise yanında bir çömlek atölyesi (Çömlekhane) vardır. Küçük kilise yolundan yalnızca deniz veya yürüyerek ulaşımın mümkün olduğu Soğuk Su koyuna yaklaşık kırk dakikada gidilebilir.

Kayaköy, bölgedeki en önemli turizm alanlarından biridir. İçerisinde çok fazla kiralık villa bulunduran Kayaköy, yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir. Kayaköy, adeta canlı müzedir. Sessiz, ıssız olması nedeniyle hayalköy de denilmektedir. Kayaköy Fethiye Hisarönü’ne 5 kilometre uzuklıktadır. Fethiye tatil beldesine ise 12 kilometre uzaklıktadır. Dik bir yamaçta bulunmaktadır.Köyde market ve restoran bulunmaktadır. Doğal kahvaltılık ürünleri yakın restoranlarda tadabilir veya satın alıp yazlık kiralık villanızda havuz başında kahvaltı yapabilirsiniz.

Konforlu, dayalı döşeli kiralık villada tatil yapan misafirler özgür bir tatil yaşamaktadır. Muhteşem kiralık yazlık villalarda sakin bir tatil yaşanmaktadır.Bölgede bol oksijen olması tatili sağlıklı kılmaktadır.Kayaköy kiralık yazlık villada kalan misafirler yüzme havuzunun tadını çıkarmakta, istedikleri zaman ise Fethiye, Hisarönü beldelerinde vakit geçirmektedir.Kayaköyde kiralık yazlık villa kiraladığınızda Antik kentleri gezebilir, plajlarda güneşlenebilir, denize girebilirsiniz. Bunun dışında Kayaköyde bir çok aktivite yapabilrsiniz! Tercihinize göre tekne turlarıyla muhteşem koyları gezebilir , yamaç paraşütü deneyimi tadabilir , jip safari, kültür gezileri, foto safari, dalış ve su sporları ile en özel tatilinizi en özel anlarla unutulmaz kılabilirsiniz! :)

Kayaköy kiralık yazlık villaları temiz bir şekilde teslim edilmekte ve haftada bir gün temizlik hizmeti verilmektedir. İstendiği takdirde ekstra temizlik verilir. Kayaköy kiralık villa misafirleri istedikleri takdirde havaalanı transfer hizmeti, kiralık araç hizmeti sağlanmaktadır. 

Aradığınız huzuru bulmak için Kayaköyü ziyaret listenize eklemeyi unutmayın :)

 

 

FAVORİ LİSTESİ