• +90 242 844 39 88
  • +90 531 591 47 06
Arayın

Sonuç bulunamadı!

Dalyan

Akdeniz ile Ege'nin orta noktadasında bir doğa harikası olan Dalyan, 2008 yılında The Times tarafından Avrupa'nın en güzel açık alanı seçilmiştir. Dalyan son yıllarda caretta carettaları yani deniz kaplumbağalarıyla , Kaunos antik şehriyle, kaya mezarlarıyla ve çamur banyolarıyla turizmin gözdesi haline gelen adeta cennet bir beldedir. 

Dalyan, deniz kenarında değil ama hem denizi hem gölleri var... Türkiye'nin en eski yerleşim yerlerinden Kaunos Antik Kenti burada... Kayalara oyulan kral mezarlarının da en görkemlileri Dalyan'da... Dalyan'ın her tarafından şifalı kaplıca sular fışkırıyor. Padişahlara bile hizmet etmiş Sultaniye Kaplıcaları da Dalyan'ın hemen dibinde... Dustin Hoffman, Sting gibi ünlüleri misafir eden çamur banyoları da Dalyan'dadır. Doğayla başbaşa kalabileceğiniz koyları, labirent gibi kanallarıyla keyfini sürebileceğiniz mükemmel deniz keyfini de Dalyan'da gerçekleştirebilirsiniz. Balık deyince de aklınıza Dalyan gelebilir ... Levrek, çipura, mavri, mırmır ve kefalin damakta tat bırakanını Dalyan'da yersiniz. Son yıllarda adı sıkça duyulan caretta carettalara da nisandan eylüle kadar Dalyan'da da mutlaka denk gelirsiniz. Ayrıca adını belki de nadir duyduğunuz Nil kaplumbağaları sürekli Dalyan kanallarında karşınıza çıkabilir. Ayrıca ufak detaylara dikkat ederseniz soyu tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan kuş türlerine de Dalyan deltasında rastlayabilirsiniz.
 

Dalyan bu güzellikleriyle son 10-15 yıl içerisinde sık tercih edilen tatil beldeleri listesine girdi. Tatilcilerin isteklerini karşılayabilmek içinse tatilcilerimizin tercih edilebileceği müstakil villalar, muhafazakar villa tatili, jakuzili villa tatili, geniş aileler için uygun villa tatili, çocuk havuzu bulunan villalar şeklinde uygun villalar bulunmaktadır. 
 

FAVORİ LİSTESİ