14.12.2016
0
0

FIRNAZ KOYU

Antalya ili Kaş ilçesine bağlı Yeşilköy beldesi yakınlarında yer alan ve koruma alanı kapsamında olduğu için tesisleşmeye izin verilmeyen bir bölgedir. Fırnaz Koyu, Muar Kürü ya da Muğar Kürü olarak da bilinir.

Kara yoluyla ulaşım için Kaş-Kalkan istikametinde Kalkan'ı 4 km geçtikten sonra Yeşilköy belde merkezine varmadan önceki yol ayrımı kullanılır. Bölgenin koruma alanı kapsamında olması dolayısıyla kara yolu ulaşımı için ayrılan yol asfalt değildir. Bu nedenle biraz meşakkatli bir yolculuktan sonra eşsiz güzellikteki koya ulaşılır.

FIRNAZ KOYU (MUAR KÜRÜ)

Bir diğer ulaşım şekli de Kalkan'dan tekne kiralamak suretiyle deniz yoluyla ulaşımdır.

Yerli ve yabancı yatların mutlak ziyaret noktalarından biri olan koyda insanı gençleştirdiğine inanılan çamur ile çamur banyosu yapılabilir. Turkuaz renkli sularının berraklığı yıl boyunca hiç değişmez. Çevresi sarp yamaçlarla çevrili olan koy, aynı zamanda Likya Yolu üzerinde yer almaktadır.

Bölgede eski çağlara ait yaşantının izlerini taşıyan eserlerden en önemlisi Delik Kemer olarak bilinen su kemeridir. Bu kemer, Likya döneminin en önemli kenti olan Patara'nın su sorununu çözmek amacıyla yapılmıştır. Olumsuz arazi koşullarına rağmen suyun tepeleri aşmasını sağlayacak şekilde dönemine göre oldukça yaratıcı bir mühendislik tekniği kullanılarak yapılmış kemer, her yıl çok sayıda turist çekmektedir.

© Copyright 2020 Villa Gezegeni Kiralık Villa | Tüm Hakları Saklıdır...
WhatsAppBizi Arayın!Giriş Yap
Yardım mı gerekli? Canlı görüşelim!
Lütfen İletişime Geçmek İstediğiniz Müşteri Temsilcisini Seçiniz
Tıklayın Sizi Arayalım
Talebiniz AlındıSizi En Kısa Zamanda Arayacağız.
Sizi arayalım!Müşteri temsilcimiz ile konuşun...

Sizi arayabilmemiz için telefon numaranızı girin ve ne zaman konuşmak istediğinizi seçin

REZERVASYON OLUŞTUR
Tarihler Müsait
Giriş Saati :Çıkış Saati :
UYGUNLUK TAKVİMİ
Müsait
Dolu
Ödeme Bekliyor
Giriş-Çıkış