14.12.2016
0
0

YEDİ BURUNLAR

YEDİ BURUNLAR

Ölüdeniz ile Patara arsında kalan Yediburunlar pek az insanın bildiği tabiat harikasıdır. Akdeniz’in mavisi ile yemyeşil ormanların birleştiği cennet.

Eski zamanlarda Hiera Akra (Kutsal Burun) adıyla bilinen Yediburunlar, güneye doğru sırası ile Yedi burunbaşı, Kötü, Sancak İnkaklık, Yassı, Kılıç ve Zeytin burunlarından oluşmaktadır. Karaya doğru aniden yükselerek tepelere ve dağlara dönüşen burunlar arasında minik bakir koylar bulunmaktadır.

Her biri diğerinden ayrı bir renk cümbüşü verir. Bölgede ansızın patlayan fırtınalar nedeniyle buradan geçmekte olan gemicilerin açıktan seyretmeleri gerekmektedir. Karadan, ancak yürüyerek, denizden ise sadece teknelerle ulaşılabilen Yedi burunların en güzel kumsalı, ismini incir ağaçlarından almış olan Balartlı Karaburun ile Yediburunbaşı arasındaki Balartlı ve Sancak Koylarıdır. Doğa ile tarihin iç içe olduğu bölge antik yerleşmelerle de dikkat çekmektedir. Dodurga Köyü’ndeki Lykia yerleşmesi olan Sidyma, Sancak Limanı’ndaki Kalabantia ve Gavurağılı’ndaki on bir burçlu Pydnai zengin kalıntılar sunmakta. El dokuması halı ve kilimleri ile ünlü Yediburunlar Mahallesi’nin ucunda bulunan deniz feneri görülmeye değer. Sandak dağının eteklerindeki Zeytin Burnu’yla son bulur Yediburunlar. 18 kilometrelik muhteşem Patara Plajı’ndan Özlem Çayı ile ayrılmaktadır.

© Copyright 2020 Villa Gezegeni Kiralık Villa | Tüm Hakları Saklıdır...
WhatsAppBizi Arayın!Giriş Yap
Yardım mı gerekli? Canlı görüşelim!
Lütfen İletişime Geçmek İstediğiniz Müşteri Temsilcisini Seçiniz
Tıklayın Sizi Arayalım
Talebiniz AlındıSizi En Kısa Zamanda Arayacağız.
Sizi arayalım!Müşteri temsilcimiz ile konuşun...

Sizi arayabilmemiz için telefon numaranızı girin ve ne zaman konuşmak istediğinizi seçin

REZERVASYON OLUŞTUR
Tarihler Müsait
Giriş Saati :Çıkış Saati :
UYGUNLUK TAKVİMİ
Müsait
Dolu
Ödeme Bekliyor
Giriş-Çıkış